EQUIHERBS – nowość w ofercie!

Nowości w ForHorses – zioła dla koni! Do naszej oferty dołączyły wysokojakościowe, naturalne produkty polskiej firmy EquiHerbs, która posiada bardzo bogatą ofertę ziół oraz olei dla koni.

 

Zioła w końskiej diecie

W naturze zioła łąkowe rosnące na pastwiskach stanowią sporą część codziennej dawki żywieniowej koni. Jednak obecny sposób utrzymywania koni znacząco różni się od naturalnego, dlatego odpowiednie podawanie ziół powinno stanowić stałe uzupełnienie codziennej diety. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie baru ziołowego – umozliwienie koniowi zdecydowania, które zioło jest mu najbardziej potrzebne. Zioła w diecie koni są bardzo potrzebnym i istotnym elementem. Są źródłem naturalnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Ponadto działają m.in. przeciwbólowo, łagodząco, wyksztuśnie, przeciwgorączkowo, uspakająco czy rozkurczowo.  O dobroczynnym wpływie ziół na koński organizm oraz o podstawowych właściwościach ziół pisaliśmy artykuł „Zioła w diecie koni”, który można znaleźć w dziale Porady Żyweniowe . Zachęcamy gorąco do lektury!

 

EquiHerbs – ziołowa oferta dla koni

Polska firma EquiHerbs w swojej gamie produków posiada zioła przeznaczone do stosowania przy różnych dolegliwościach. Mięta, rumianek czy melisa to powszechnie znane i stosowane zioła zarówno w leczeniu ludzi jak i zwierząt. Dobroczynny wpływ ziół można wykorzystać m.in. przy takich chorobach jak  jak wrzody, kaszel, obniżona odporność czy problemy z nerkami. Sa one pomocne również w przypdaku problemów z układem pokarmowym. Suszona forma ziół ułatwia podawnie zarówno na sucho jako dodoatek do paszy. Jest także odpowiednia do przygotowania naparu w postaci herbatki ziołowej. Dzięki szerokiej gamie ziół oferowanych w różnych gramaturach można samodzielnie przygotować mieszankę ziołową dla swojego konia dopasowaną do jego aktualnych potrzeb jak i dolegliwości. Przy podawaniu ziół należy pamiętać o ograniczeniach ich stosowania u klaczy źrebnych, karmiących, a także u koni sportowych, ponieważ część ziół uważana jest za dopping przez co nie moga być stosowane w żywieniu koni sportowych.

 

Pełna oferta ziół, olei roślinnych oraz suplementów marki EquiHerbs znajduje się już w naszym sklepie internetowym – www.forhorses.pl. Zapraszamy na zakupy!